Personal tools
You are here: Home :: Bible :: Bible pro Palm
Document Actions

České bible pro kapesní počítače

Shrnutí

České překlady bible pro PalmOS, Windows Mobile a Symbian.

Autor: Pavel Voch, voch@centrum.cz

Na tomto místě jsou vystaveny datové soubory s českými překlady bible určené pro pro program Pocket e-sword pro kapesní počítače a telefony s operačním systémem Windows mobile s dotykovým displejem (tedy ne smartphone) a dále pro program Palmbible pro kapesní počítače se systémem Palm OS. Podrobná recenze je na serveru palmhelp.cz. Tyto moduly je možné pužít i v programu SymbianBible pro komunikátory Nokia Series 60 a 80, je třeba použít kódování UTF-8.

Windows mobile

Pro Windows mobile je možné stáhnout Ekumenickou bibli, Bibli21 (Bible, překlad pro 21. století, viz www.bible21.cz) a Překlad KMS 2. vydání. Texty jsou převedeny z modulů pro Palm (viz níže). Kralickou bibli je možné stáhnout přímo na stránkách Pocket e-swordu.

Instalaci provedete zkopírováním souborů do složky kde máte uloženy ostatní moduly Pocket e-swordu. Pokud máte soubory přímo v paměti PDA, jedná se o složku Program Files\Pocket e-Sword, v případě, že je máte na paměťové kartě jde o složku Pocket e-Sword na této kartě

Palm OS a Symbian

Překlad KMS je jen Nový zákon v prvním vydání, protože nic jiného nemám k dispozici. Proto jsem také ponechal původní název, i když se dnes jmenuje Český studijní překlad. Tento a texty Ekumenické a Kralické bible jsou převzaty z projektu Sword.

Jednotlivá verze jsou rozděleny podle kódování českých znaků. To bývá v palmu obvykle nastaveno podle operačního systému se kterým palm synchronizujete. Jde o verze pro Windows a Linux.

PřekladWindows 1250ISO 8859-2UTF8aktualizace
Bible21 b21-1250 b21-il2 b21-utf8 26.5.2009
Ekumenická bible cep-1250 cep-il2   2003
Kralická bible kr-1250 kr-il2   2003
Překlad KMS kms-1250 kms-il2   2002

Možnost pomoci:

Můžete pomoci tím, že zprostředkujete text dalších překladů, včetně povolení k šíření tímto způsobem. Vím například o textu slovenského Roháčkova překladu nebo parafrázovaného překladu Slovo na cestu. Bohužel ani jeden z nich nemohu šířit z licenčních důvodů. U Ekumenické bible a KMS si nejsem jistý; text jsem převzal z projektu Sword. Velmi bych ovšem stál o novější vydání Českého studijního překladu včetně starého zákona.